Pradžia

Faktas! Lietuviai savaitgaliais lepinasi picomis

Vasario 9-ąją minimos tarptautinės picos dienos proga restoranų tinklas „Čili Pizza“ suskaičiavo, kiek picų šalies gyventojai suvalgo ir kokios picos kuriuose šalies miestuose karaliauja.

Restoranų tinklo duomenimis, kasmet gyventojai suvalgo 1-1,1 mln. picų. Skaičiuojama, kad lietuvių apetitas vis auga, mat pastaraisiais metais picų užsakoma 6-7 proc. daugiau. 

„Kaip ir prieš 25-erius metus, populiariausias mūsų restorano patiekalas vienareikšmiškai yra pica. Šį patiekalą patogu valgyti, lengva dalintis su draugais ir artimaisiais, jis puikiai tinka savaitgaliui ar penktadienio vakarą prie gero filmo. Būtent tai užtikrina neblėstančią picos sėkmę visame pasaulyje“, – komentuoja vieną didžiausių šalyje restoranų „Čili Pizza“ tinklų valdančios bendrovės „Čili Holdings“ valdybos narė Goda Karosaitė.

COVID-19 pandemijos metu lietuviai taip pat nenustojo valgyti picų: 2020 metais picos sudarė 48,4 proc. viso „Čili Pizza“ klientų į namus užsakomo maisto, o 2021 m. – 40,9 proc.

Pasak jos, populiariausi picų mėnesiai, kuomet jų užsakoma daugiausiai, yra liepa ir rugpjūtis, o populiariausios dienos – penktadienis ir šeštadienis.

„Akivaizdu, kad vasara yra atostogų laikotarpis, kuomet gyventojai atsipalaiduoja ir mažiau gamina namuose, daugiau laiko leidžia pramogaudami, prie pietų ar vakarienės stalo. Savaitgaliai – taip pat, nemažai daliai gyventojų penktadienis ar šeštadienis yra maža šventė, kai leidžia sau pasimėgauti skaniu maistu“, – aiškina G. Karosaitė.

Kalbėdama apie populiariausias picas šalies miestuose ji sako, kad Vilniuje pirmą vietą užima „Mafijos“ pica su malta jautiena, gvinėjiniais pipirais, svogūnais, aštriais žaliaisiais ankštpipiriais ir aitriosiomis paprikomis. Antroje – „Margarita“ su mocarela, trečioje – „Vezuvijaus“ su virtu kiaulienos kumpiu ir mocarela.

Tuo tarpu kauniečių mėgstamiausia pica yra „Kaprio“ su virtu kiaulienos kumpiu, pievagrybiais ir konservuotais agurkėliais. Antra mėgstamiausių kauniečių picų sąraše yra „Vezuvijaus“, trečia – „Kaimiška“ su karštai rūkyta šonine, svogūnais ir konservuotais agurkais.

Klaipėdiečių skonis sutampa su vilniečių, čia „bestseleris“ taip pat yra „Mafijos“ pica, antroje vietoje – „Studentų“ pica su virtu kiaulienos kumpiu, pieniškomis dešrelėmis ir mocarela. Trečioje – „Kaimiška“ pica.

„Pagal mūsų turimus duomenis matyti, kad Vilnius ir Klaipėda išsiskiria aštresnių picų mėgėjais, o Kauno gyventojai renkasi kiek švelnesnio skonio picas. Iš esmės visos šios išvardintos picos yra mūsų restoranų klasika. Pavyzdžiui, 11 picų rūšių, kurias pristatėme dar veiklos pradžioje 1997-aisiais, vis dar itin dažnai valgomos. Tai „Margarita“, „Studentų“, „Kaimiška“, „Keturių metų laikų“, „Kaprio“, „Čili“, „Mafijos“, „Perlenkta“, „Perlenkta ypatingoji“, „Vezuvijaus“ ir „Havajų“. Tarp mažiau populiarių gyventojų picų yra ypač aštrios ir su tunu“, – vardija G. Karosaitė.

Tarptautinė picų diena pasaulyje minima jau tris dešimtmečius nuo tada, kai 1987 m. vasario 9 d. Floridoje (JAV) buvo iškepta didžiausia pasaulyje pica, patekusi į Gineso rekordų knygą.

Akcija galioja šiose picerijose:

ČILI PIZZA, Didžioji g. 5, Vilnius
ČILI PIZZA, Ateities g. 91 (PC "Mandarinas"), Vilnius
ČILI PIZZA, Jeruzalės g. 4 (Hyper Rimi), Vilnius
ČILI PIZZA, Fabijoniškių 2a (PC "IKI"), Vilnius
ČILI PIZZA, K.Baršausko g. 66A (PC "Molas"), Kaunas
ČILI PIZZA, Islandijos pl. 32 (PC "Mega"), Kaunas
ČILI PIZZA, K.Mindaugo pr. 49 (PC "Akropolis"), Kaunas
ČILI PIZZA, Liepų g. 2, Klaipėda
ČILI PIZZA, Kudirkos g. 3, Marijampolė (PC "Maxima")
ČILI PIZZA, Aido g. 8 (PC "Akropolis"), Šiauliai
ČILI PIZZA, Laisvės a. 5, Panevėžys
ČILI PIZZA, Aušros g. 21 (PC "Aušra"), Utena
ČILI PIZZA, J. Basanavičiaus g. 45 (Šachmatinė), Palanga
ČILI PIZZA, Liepų g. 81, Klaipėda
PICERIJŲ ŽEMĖLAPIS
Tęsti apsipirkimą Apmokėti