Pradžia

Velykų tradicijos

Ar žinote, kad Velykos formavosi jungiant krikščioniškas ir pagoniškas tradicijas?

Tradicijos – be galo svarbus mūsų protėvių kultūros palikimas ir žinių apie praeitį šaltinis. Tradicijų dėka mes žinome, kaip gyveno mūsų protėviai, kuo užsiėmė ir ką galvojo. Tradicijų pagrindu formuojame savo tapatybę ir išskirtinumą.

Velykos – seniausia krikščionių šventė, kuri siejama su nemažai tradicijų. Norime pasidalinti ir priminti kelias iš jų.

Kiaušinių dažymas.

Kiaušinis simbolizuoja gyvybę, gimimą bei vaisingumą. Manyta, kad kiaušiniai gali greičiau pažadinti  gamtą. Spalvos, kuriomis dažydavo simbolizavo skirtingus gamtos reiškinius: gelsva – javus, juoda – žemę, mėlyna – dangų, žalia – augalus, raudona – gyvybę. Mūsų protėvių dažais buvo svogūnų lukštai, ąžuolo žievės nuoviras, žibuoklių žiedai, spanguolės.

Vienas seniausių kiaušinių marginimo amatų – marginimas vašku. Taip „puošti“ kiaušiniai atrodo įspūdingai, o jų raštuose galima net užkoduoti palinkėjimą.

Šiandien einame į parduotuves pirkti dažų, o vėliau dažome kiaušinius patinkančiomis spalvomis. Šeimos nariai kartu susėdę už stalo gali imtis dažymo vašku  būdo. Tuo metu tėvai gali pasakoti istorijas apie savo vaikystės Velykų šventimą. Galbūt bepasakojant kils noras atgaivinti vaikystės tradicijas?

Margučių daužimas.

Velykiniai pusryčiai prasideda nuo margučių susidaužymo, tai lyg laužymasis kalėdaičių Kūčių vakarienės metu. Šeimos nariai linki vieni kitiems sveikatos, laimės ir kitų gražių dalykų. Ši tradicija vienija ir kviečia šeimą bendrystei.

Kiaušinių ridenimas.

Vienas smagiausių velykinių užsiėmimų nuėjus nuo stalo – margučių ridenimas. Nuo medinio lovelio ridenami kiaušiniai, o laimėtoju tampa tas, kurio kiaušinis nurieda toliausiai. Kitas ridenimo būdas – išmušti kuo daugiau kiaušinių. Iš eilės ridename po vieną kiaušinį, jei išridentas kiaušinis paliečia kitą, dalyvis gali juos abu paimti.

Šios 3 Velykų tradicijos yra labiausiai paplitusios, jos suburia šeimą kartu, pripildo širdis džiaugsmu, užpildo kambarį juoku. Jos lengvai perduodamos iš kartos į kartą, jei tik yra praktikuojamos šeimos rate. Šiose veiklose gali dalyvauti tiek mažiausi šeimos nariai, tiek sulaukę gražiausių metų jų seneliai ar net proseneliai.

Kokias dar žinote Velykų tradicijas? Galbūt turite sugalvotas ir puoselėjamas tik Jūsų šeimos rate?  

 

Na, o viena iš ČILI PIZZA gražiausių tradicijų tapo ČILIUKO VAIKŲ SEKMADIENIAI SU ANIMATORIAIS.

Ruošiamės, puošiamės ir laukiame Jūsų su mažaisiais mūsų svečiais, kaip visada kiekvieną sekmadienį ČILI PIZZA restoranuose, kur Jūsų lauks animatoriai, nemokamas pasitikimo gėrimas - OMG bubble tea ir daug veiklų bei žaidimų. 

 

Šį sekmadienį super herojai pasiskirstė taip:

ČILIUKAS - VILNIUS, Savanorių pr. 7

PATRULIS ČEISAS - KLAIPĖDA, Liepų g. 81

 Kaune keičiasi lokacija

PATRULIS MARŠALAS - KAUNAS, Savanorių pr. 346

Turiningas laikas repetuojant Velykas: 

- Kurkite Velykinę dekoraciją.

- Gražinkite kiaušinių laikiklius.

- Dažykite kiaušinius

Kartu su draugu   Oliver.lt  paruošėme Jums labai smagų 

rinkinuką, kurį galite laimėti ČILI PIZZA paskyroje.

Dekoravimo ir kūrybos rinkinys Velykų repeticija
Pavadinimas kalba pats už save – čia susipina ir kūryba, ir Velykų laukimas. Vaikai laukdami Velykų papuoš savo kambarį, pagamins indelius velykiniam stalui, pasipraktikuos dažydami margučius.

www.oliver.lt  rasite visko, ko reikia  vaikų kūrybai, o su kodu CILI papildoma 20 % NUOLAIDA vaikų, mokyklos ir kūdikių prekėms!

Tęsti apsipirkimą Apmokėti